Info pro lékaře

Odpovědi na dotazy zubních lékařů týkající se používaných technologií, dodacích lhůt, dopravy, dobarvování keramiky a další.

  • Dodací lhůty: systém online objednávání proto již automaticky porovnává požadované termíny dodání s kapacitami laboratoře. Pokud se Vám tedy při objednávání objeví varovné hlášení, posuňte prosím termín návštěvy pacienta nebo nám zavolejte a informujte se o možnostech expresního dodání.
  • Technologie výroby keramických prací: Z důvodu několika nedorozumění upozorňujeme, že je důležité mít na paměti rozdíl mezi názvem výrobního systému a materiálem konstrukce. Různí dodavatelé používají rozličné názvy, čímž někdy vznikají nejasnosti. V zásadě platí, že moderní CAD/CAM systémy umějí modelovat a frézovat konstrukce či anatomické členy ze stejných skupin materiálů, takže je potřeba pouze dešifrovat různá obchodní pojmenování těchto materiálů.
  • Při posílání prací na implantáty Vás prosíme o zaslání originálních laboratorních replik, které zůstávají Vaším majetkem a dají se užívat opakovaně pro další práce.


S potěšením dáváme na vědomí, že celokeramické i kovokeramické práce nyní zhotovujeme pomocí technologie CAD/CAM. Zirkonoxidové konstrukce o rozsahu až 14 členů se vyrábějí výhradně frézováním na průmyslových obráběcích strojích (blíže viz sekce Technologie), metalokeramické konstrukce lze vyrábět také metodou laserového sintrování. Všechny typy konstrukcí lze zhotovit i na implantáty, a to v cementované i podmíněně snímatelné variantě.

Zubním laboratořím dodáváme polotovary - konstrukce pro výrobu celokeramických korunek, můstků a estetických faset. Pro podrobnější informace nás prosím kontaktujte telefonicky nebo mailem.

nadpis novinky

8.3.2011

Spuštěna nová webová prezentace M2Lab.

1.3.2011

Systém MOO nyní obsahuje i kontrolu dodacích lhůt.

1.3.2011

K dnešnímu dni vstupuje v platnost nový ceník. Pokud nemáte účet v MOO, ceník Vám na vyžádání rádi zašleme.

14.2.2011

Zahajujeme CAD/CAM výrobu sklokeramických sólo korunek.

nadpis novinky na email

Pokud chcete dostávat pravidelné emailové zprávy s novinkami v naší laboratoři, nezapomeňte se přihlásit k odběru uvedením svého emailu do spodního formuláře.